pirmdiena, 2012. gada 24. decembris

Galda kultūra

       Daudz par cilvēku var spriest, redzot, kā tiek atstāts galds pēc ēšanas. Tā kā man ne tikai jāapkalpo viesi, bet arī jānovāc trauki, bieži rodas jautājums - nu kā tā var!! Pieeju pie galda un nesaprotu, no kura gala lai sāku - viss pilns ar drupačām, čaumalām, noķēpāts ar marmelādi un olu dzeltenumiem. Lamāju viņus latviski par cūkām un turpinu smaidīt, maza varbūtība, ka šeit kāds mani sapratīs!
       Novēroju, ka ir atšķirība starp "vecās raudzes" vāciešiem un jaunajiem tirliņiem tā ap 30!  Ar gados vecākiem nekad problēmu nav bijis, vēl Danke! pasaka, bet jaunie semināru sēdētāji, prezentāciju taisītāji, kas māk tik vien kā gudri spriedelēt, dzert suliņas un slidināt pirkstus pār saviem ūberkuulajiem telefoniem, aiz sevis atstāj katastrofu. 
    Tā kā pēc brokastu maiņas mācos pareizi uzklāt galdus, jau no rīta redzu, cik liels darbs būs nepieciešams, lai to visu beigās savāktu, pārklātu un satīrītu. Lielā bufetes galda pārklāšana vien aizņem kādas 40 minūtes. Un kā tas bieži vien sanāk, ka marmelāde uzmesta tieši uz pamatgaldauta, nevis uz kāda no mazajiem un tas nozīmē, ka jānoņem VISS! Hellig!
      

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru